Atlas Soğutma

Konteyner Depo


Konteyner tip depolar jeneratörlü ve jeneratörsüz olarak iki şekilde üretilir. Jeneratörlü konteyner depolar, elektrik beslemesi olmadan jeneratör vasıtasıyla; tarla, dağlık arazi, çöl vb. yerlerde kullanılabilir. Sabit soğuk hava deposu montaj ve demontaj işlemleri hem maliyetli hem de panel deformasyon riski taşımamaktadır.

Bu nedenle taşınabilir özellikte olması birden fazla depolama alanı olan işletmeciler için ideal bir çözümdür. Askeri üsler, balıkçılık ve kiralama şirketleri konteyner tip soğuk depoları daha çok tercih etmektedir. Konteyner tip depolar uluslararası taşımacılık standartlarına uygun olarak üretilirler ve taşıma esnasında herhangi bir sorun teşkil etmezler.

Konteyner tip soğuk depolar +15 C/– 50 aralığında standart olarak üretilir, ayrıca bir konteyner içinde birden fazla soğuk hava deposu imalatı da yapılmaktadır.

Yalıtım nedeniyle konteyner tip depoların iç hacimleri, parça/yük konteynerine göre %10 daha küçük olur (Örneğin 40'lık bir parça / yük konteyneri 60.5 m3 hacminde iken yine 40'lık tip konteyner depo 56.8 m3'tür). Konteyner tip soğuk depolar yüksek verimlilik, çöl şartlarında bile uyumlu çalışma ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.